Nowoczesne technologie materiałowe pozwalają na wykorzystanie pełni potencjału tkwiącego w mięśniach sportowca. Doskonałym tego przykładem są szwajcarskie opaski kompresyjne Compressport, których celem jest spięcie mięśni i wymuszenie lepszego krążenia krwi, a także ochrona włókien mięśniowych przed drobnymi urazami, które niejednokrotnie przeradzają się w większe, bardziej przewlekłe kontuzje.

Zwiększenie wydolności

Używając opasek kompresyjnych Compressport sportowiec doprowadza do mięśni większe ilości tlenu, co wpływa na poprawę wydolności i tym samym na osiąganie lepszych wyników sportowych. Poprzez zastosowanie kompresji naczynia krwionośne ulegają rozszerzeniu, zwiększa się przepływ krwi w miejscu spiętym opaską, a przez to do komórek mięśniowych dociera większa ilość tlenu. Na krótkich dystansach być może nie odczuje się dużej różnicy w zwiększeniu wydolności organizmu, ale przy dłuższych dystansach biegowych jest to już mocno odczuwalne. Dlatego opaski kompresyjne Compressport dedykowane są przede wszystkim miłośnikom biegów długodystansowych i triathlonistom.

Szybsza regeneracja

[caption id="attachment_3051" align="alignright" width="300"]Opaski kompresyjne Opaski kompresyjne Compressport, źródło: tricentre.pl[/caption] Skrócenie czasu potrzebnego na pełną regenerację mięśni to kolejna z ważnych zalet kompresji. Opaski kompresyjne Compressport ściągając mięśnie chronią je przed mikrourazami, co automatycznie zmniejsza czas potrzebny na odbudowę nadwyrężonych struktur mięśniowych. Dodatkowo, dzięki lepszemu ukrwieniu mięśni (większy przepływ krwi), opaski kompresyjne wspierają szybsze odprowadzanie z komórek mięśniowych naturalnych produktów przemiany materii. Szybsze pozbycie się z mięśni kwasu mlekowego i innych toksyn sprawia, że mięśnie potrzebują mniej czasu na odpoczynek, a sportowiec nie doświadcza bolesnych zakwasów lub doświadcza ich w mniejszym stopniu.

Ochrona przed kontuzjami

Wielu sportowców po urazach mięśniowych swoje treningi rozpoczyna właśnie w opaskach kompresyjnych Compressport. Dzięki kompresji mięśnie są w mniejszym stopniu narażone na wstrząsy czy naderwania, przez co łatwiej przywrócić je do pełnej sprawności działania. Oczywiście nie zaleca się ciągłego treningu w opaskach kompresyjnych, ale przy drobnych urazach, jeśli chcesz konturować trening lub wziąć udział w zawodach sportowych, użycie takich opasek jest jak najbardziej wskazane.